novinky

Debutový album Ballerina

Po úspechu vo Veľkej Británii vydáva mladý slovenský talent Oliver Nosaczynski Bohovič debutový album Ballerina. Dvakrát sa dostal do finále prestížnej súťaže UK Songwriting Contest a v týchto dňoch konečne vydáva svoj debutový album. Mladý slovenský talent Oliver Nosaczynski Bohovič sa už nevie dočkať krstu albumu Ballerina, ktorý sa bude konať v stredu, 25.októbra v bratislavskej kaviarni Scherz.

„Tento album je pre mňa veľmi dôležitý a špeciálny. Je to úprimná výpoveď môjho vnútra. V skladbách na ňom som ja, moje pocity, myšlienky, túžby,“ úprimne hovorí 25-ročný rodák z Bojníc, ktorý sa hudbe venuje od svojich desiatich rokov. „Najväčšiu radosť mi pri komponovaní robí sloboda, ktorú mám. Keď si sadnem za klavír či gitaru, môžem snívať. Hudba ma odnáša ďaleko do sveta, otvára mi dvere do iných sfér a dáva mi možnosť vyjadriť svoje pocity jazykom, ktorému každý rozumie.“ Ballerinu charakterizujú silné melódie a hudobné témy, v ktorých dokáže vystihnúť širokú škálu emócií – od príjemných pesničiek, cez inštrumentálne skladby až po filmovú hudbu.

Oliver pracoval na Ballerine asi päť rokov, väčšina skladieb vznikla po tom, čo sa s rodinou presťahovali do inšpiratívnej Banskej Štiavnice, kde si naplno uvedomil, že chce skladať hudbu. Medzičasom sa učil u špičkových odborníkov ako Henry Tóth, Andrej Šeban či Alena Čermáková. Okrem práce na vlastnom albume pracoval aj na hudbe pre online hru Emporea: Realms of War & Magic od úspešnej slovenskej firmy Pixel Federation, spolupracoval s viacerými slovenskými interpretmi, vyhral rešpektovanú skladateľskú súťaži Ravel Association v talianskom Bergame a dvakrát sa dostal do finále spomínanej súťaže UK Songwriter Contest, najpopulárnejšej medzinárodnej súťaže pesničkárov a skladateľov vo Veľkej Británii, kam autori hudby každoročne posielajú tisícky skladieb do dvadsiatich žánrových kategórií. „Mám rád výzvy zložiť akýkoľvek žáner, pretože v každom sa dá nájsť krása a nerád sa obmedzujem,“ dodáva Oliver.