novinky

Slovenský skladateľ nahral výnimočný debut. Pokrstí ho Eugen Doga aj Peter Nagy

Dvakrát sa dostal do finále prestížnej súťaže UK Songwriting Contest a v týchto dňoch konečne vydáva svoj debutový album. Mladý slovenský talent, multiinštrumentalista a skladateľ Oliver Nosaczynski Bohovič, sa už nevie dočkať krstu albumu Ballerina.

“Tento album je pre mňa veľmi dôležitý a špeciálny. Je to úprimná výpoveď môjho vnútra. V skladbách na ňom som ja, moje pocity, myšlienky, túžby,” hovorí Oliver Nosaczynski Bohovič, 25-ročný rodák z Bojníc, ktorý sa hudbe venuje od svojich desiatich rokov. “Najväčšiu radosť mi pri komponovaní robí sloboda, ktorú mám. Keď si sadnem za klavír či gitaru, môžem snívať. Hudba ma odnáša ďaleko do sveta, otvára mi dvere do iných sfér a dáva mi možnosť vyjadriť svoje pocity jazykom, ktorému každý rozumie.”

Na albume Ballerina prináša jedenásť inštrumentálnych skladieb so silnými melódiami a hudobnými témami, v ktorých dokáže vystihnúť širokú škálu emócií. Oliver pracoval na svojom dlhohrajúcom debute vyše päť rokov, väčšina skladieb vznikla po tom, čo sa s rodinou presťahovali do inšpiratívnej Banskej Štiavnice, kde si naplno uvedomil, že chce skladať hudbu. Medzičasom sa učil u špičkových odborníkov ako Henry Tóth, Andrej Šeban alebo Alena Čermáková… pokračovať na celý článok